O kapele

REDNECKY se snaží o muziku inspirovanou blues, country a rockabilly, výhradně s texty Mirka „Skunka“ Jaroše. Téhle svérázné žánrové směsi jsme dali název „skunkabilly“. V kapele krásně hrají a někdy zpívají:

 

VLADIMÍR „Láďa“ TÝFA – doprovodná kytara, zpěv

Vlastník nádherného, dech beroucího basového hlasu. Nebožtík Václav Souček mu někdy v roce 1986, na festivalu Novoměstská Rosa, prorokoval velkou zpěváckou budoucnost. Trvalo to, ale je to tady.  

 

PETR „Pulitr“ TÝFA – sólová kytara, zpěv

Obětavě kvůli žánru přešel z akustické na elektrickou kytaru s jasným cílem, hrát jako Luther Perkins. Na tom pilně pracuje, občas podpoří bráchu ve vokálu a občas něco zazpívá sám. Většinou složitější texty, patří k mladší části bandu, takže si je ještě pamatuje. 

 

PETR „Notorek“ BRANDEJS – elektrické banjo, zpěv

Jediný (bývalý) profík v kapele, osm let obsluhoval pětistrunné banjo u Poutníků, autor řady škol hry na tento nástroj, knih, videí, pořadatel dílen a předseda Bluegrassové asociace ČR. Přezdívka nemá nic společného s alkoholem, jde o roztomilou zdrobnělinu skautské přezdívky „Norek“. 

 

PAVEL „Brandy“ BRANDEJS – kontrabas, řev

Společně s Pulitrem vymyslel tuhle kapelu, hlavně proto, aby mohl mlátit do kontrabasu, v jiných kapelách mu to zakazovali. Přezdívka rovněž nemá nic společného s alkoholem, vznikla zkomolením příjmení zlými spolužáky.